Ідеї для вітальні. Облаштовуємо кімнату за останніми кольоровими трендами
У кошику порожньо!

Облаштовуємо кімнату за останніми кольоровими трендами


Інститут Pantone визначив головним відтінком 2018 року ультрафіолет. Але спеціалісти ніколи не дають радикальних порад щодо обов’язковості чи неприпустимості використання кольорів. Зазначимо, що актуальна палітра досить широка, і ви маєте можливість обирати не із одного-двох, а з десятків різних відтінків.

Щоб дібрати для оселі актуальні, проте не швидкоплинні кольори, треба мати смак і використовувати поєднання, які легко доповнювати іншими.
Сила ультрафіолету – у глибині. Він проникливий і артистичний. Такий колір не можна застосовувати у недбало обставленій кімнаті. Навіть хаос у фіолетовій вітальні має бути творчим та осмисленим.
Цей відтінок пасує до класичних предметів, втім, у буквальній «фіксації» класики із дотриманням всіх елементів стилю він недоречний. А ось якщо ви інтерпретуєте традиційні напрями (у тому числі ар-деко і модерн) на власний розсуд, змішуєте з предметами мистецтва, антикваріатом, поєднуєте нові і вживані речі – ультрафіолет вам віддячить чуттєвістю і ефектністю.
Красиві і доречні схрещення – із золотом, бордо, зеленим.
Насичений відтінок з’являється у етнічних східних стилях, але він зрідка домінує там. У більш сучасних, народжених у другій половині ХХ століття, він міцно захопив позиції як данина космічним відкриттям. Відчуваєте ностальгію за епохою Ніла Армстронга та Юрія Гагаріна – поєднуйте фіолетовий зі сріблястим та блакитним.


Оптимізм та впевненість. Ці дві характеристики окреслили загальний «кольоровий» настрій року. І вони точно притаманні наступному супермодному кольору – жовтому.
Meadowlark – «жайворонковий» колір, який далеко не кожен готовий «впустити» у свій дім. Але можна спробувати, надихнувшись прикладами західних дизайнерів. Принаймні, якщо не готові придбати великий жовтий диван, обмежтеся фіранками або декором. Жовтуватий meadowlark чудово виглядає у міській квартирі і заміському будинку. Він ідеальний для акцентів – крісла, килиму, дверей.


Імпульсивний та живий колір томату черрі вимагає уваги, як і будь-який відтінок червоного. Втім, у ньому є нотки оранжевого, і завдяки цьому він отримує не агресивний, а привітний настрій.
Саме таким може бути ваш ретро-інтер’єр. Вважаєте вінтаж старомодним? Наповніть його чуттєвими червонуватим Cherry Tomato. Дивіться, наскільки майстерно і сміливо випробовують його декоратори: червона підлога, комоди, шафи. Гармонійно він виглядає на чистому тлі, поряд із чорним та зеленими рослинами.

Легка, але насичена блакить – колір Little Boy Blue – підходить не лише для одягу маленьких хлопчиків. Він надає особливої свіжості приміщенню, в яке потрапляє. Чудово поєднується з коричневим, бежевим, червоним та іншими базовими тонами. Звісно, можна використовувати його суворо за інструкцією: для дитячої. Але погляньте, наскільки вдало він виглядає у вітальні. Американська класика, ретро, сучасний стиль – усюди голубий неперевершений.
Гостроти можна надати за допомогою Chili Oil – «олії чилі». Суміщення червоного та коричневого – для тих, хто визначився з естетичними пріоритетами і не йде на поступки моді.
Це «батьківський» колір для мароканського стилю – там він головний. Доцільний у класиці та ретро. Готові вдатися до експериментів – додайте його у сучасні інтер’єри.
«Гостринка» свідчить про зв'язок із землею, пристрасть і приховану або відкриту любов до розкоші. Найпростіше знайти килимок такого кольору, але це найочевидніший варіант з можливих.
Лавандовий – Pink Lavender – поєднання ніжного рожевого та фіалкового. Мрійливий, заспокійливий, романтичний і витончений. Можливо, ви спантеличені: як цей тон можна використовувати у вітальні? Звісно, у холостяцькому «барлозі» він дещо недоречний. Але є численні рішення, де «лаванда» розкривається.
Вона шикарно виглядає поряд із металами та на вишуканих фактурних тканинах – атласі, велюрі, шовку. Колір може бути богемним у ар-деко та гламурі або скромним у провансі. Комусь буде достатньо букету, щоб створити квітковий настій, а хтось потребуватиме цікавіших рішень – наприклад, симпатичну лавандову канапу або кілька напівкрісел.
Від романтики рухаємося до ще більш романтичних відтінків. Blooming Dahlia – квітуча жоржина. В ньому є персикові, коралові і рожеві нотки.
Тонкий і привабливий колір можна вважати дівочим, втім, він дуже залежний від оточення. Це відтінок, здатний пом’якшувати фактуру нештукатурених стін, грубої деревини, натурального каменю. Справжня знахідка для лофтових кімнат, із дерев’яним паркетом та побіленими стінами.
Arcadia – єдиний зелений у нашому переліку. Зате який він гарний! Колір безумовно має морське походження. Насиченим синім, зі стійким забарвленням, навіть коли його наносять напівпрозорим шаром. 
Аркадія пасує до ретро, ар-деко, середземноморських течій, класики. Він гармонійний поряд із темними і світлими, нейтральними і яскравими тонами-партнерами. Кожен відтінок, згаданий у статті, пасує до нього.
Поціновувачі шоколадного відкриють для себе Emperador. Колір «імператор» - сильний і насичений. Він несе затишок і спокій. Не зважаючи на темні напівтони, на його фоні гарно розкриваються сірі, молочні, бежеві кольори, які втрачають свою красу поряд з яскравими.
Найчастіше його обирають для шкіряної оббивки дивану або крісла. Якщо це буде капітоне – то у вигинах матеріалу Emperador продемонструє цікаву гру відблисків. Це традиційний коричневий для тонування дерев’яних меблів. 

Делікатний і ефемерний – Almost Mauve. У буквальному розумінні назва перекладається як «майже ліловий», та вловити тональність досить складно. Цей пастельний колір, улюбленець наречених і флористів, непогано обжився і в інтер’єрі вітальні. Тонкі відтінки пелюстків добре виглядають на стінах, паркеті, плетених і дерев’яних меблях, кераміці, мармурі. Вони розкривають глибину насиченого фіолетового і лавандового – тобто, обираючи декілька модних кольорів року, ви отримуєте бездоганний комплект.

Несподіваний, нахабний, виразний – Spring Crocus має шарм, який неможливо ігнорувати. Достатньо однієї «краплі» весняного крокусу, щоб відчути його енергію.
Картина? Подушка? Якщо вам властива сміливість, це може буди навіть оббивне покриття диванчику або ціла стіна. Він вдало поєднується з темно-сірим, зеленим. Соковитість тону дозволяє йому виконувати соло у композиції. Краще його обирати для обстановки зі сучасним звучанням, але повагою до традиційних речей.


Будь-який акорд Lime Punch – яскравий і вражаючий цитрусовий. В інтер’єрі він виникає як хвиля свіжості, дарує заряд енергії. Щоб подолати це лаймове «приголомшення» його поєднують з білим і натуральними текстурами дерева.
Якщо ж вам до душі різкість і гострота – використовуйте колір лайму у колабораціях з голубим, чорним, сріблястим. Це чудовий варіант для оббивки дивану, штор, скатертин та інших речей із тканини.


Зазначимо, що окрім домінуючих кольорів Інститут визначає базові. Зараз їх чотири – моряцький синій (Sailor Blue), туманна гавань (блакитно-сірий Harbour Mist), теплий пісок (Warm Sand), та кокосове молоко (заміна білому – Coconut Milk).
База – як густий клей, що утримує складові вашого інтер’єру в цілісності. Причому ви самостійно вирішуєте, скільки його варто додати.


1622
20 Серпня, 2018