Правильне поєднання кольорів в інтер’єрі
У кошику порожньо!

Правильне поєднання кольорів в інтер’єрі

Кольори в інтер’єрі відіграють важливу роль. Вони впливають на психологічний стан людини. Від вибраної кольорної гами залежить настрій всіх, хто живе в будинку. Ми поговоримо про те, як вибрати меблі в кімнату, де ремонт тільки розпочато і як обставити приміщення, де ремонтні роботи вже проведені.

У спеціальних таблицях можна помітити закономірності, за якими комбінуються кольори. Цими правилами частіше користуються дизайнери, адже мало кому, крім професіоналів, зрозумілий принцип підбору кольорів. Такі таблиці дозволяють комбінувати теплі відтінки з холодними, розбавляти фон за допомогою правильних акцентів, гармонізувати кольори, використані для залу.
Колір та його вплив на психіку
Завдання скомпонувати кольору постає перед кожним дизайнером і господарем, який облаштовує житло самостійно. Головне тут вибрати кольору з урахуванням їх психологічного впливу на людей. Можливі забарвлення диванів та інших м’яких меблів потрібно вибирати за тим же принципом.

Розглянемо основні варіанти і їх вплив:
Білий — створює відчуття легкості, свободи, спокою і чистоти. При цьому не варто використовувати занадто багато цього кольору, надлишок може викликати відчуття ізоляції.
Чорний – класичний колір, який дуже часто використовують для оздоблення меблів, але у великих кількостях може викликати депресію і вкрай негативні емоції.
Сірий колір дуже практичний і популярний, але його надлишок теж буде викликати пригнічений стан.
Червоний — дуже активний колір, який бадьорить і активізує людину, але в дуже великій кількості може викликати дратівливість.
Жовтий диван в інтер’єрі та інші великі деталі цього кольору створюють відчуття впевненості, активізують і налаштовують на швидкий пошук рішень.

Зелений – стабілізує внутрішній стан «гасить» негативні впливи інших кольорів.

Синій – колір, який пробуджує завзятість і строгість, при надлишку може спровокувати меланхолію.

Поєднання основного кольору інтер’єру та кольору м’яких меблів
Саме стіни і їх забарвлення формують той фон, на якому сприймається колір дивана і крісел. Знаючи основні властивості кольорів, ви можете приступати до комбінування основного кольору інтер’єру і кольору меблів. Перший поширений та стильний варіант: рожеві стіни і сірий диван. Така комбінація буде гармонійною, але може здатися дуже холодною. В такому випадку сірий можна сміливо замінити на коричневий. В інтер’єрі з такою гамою дуже комфортно відпочивати після робочого дня.

Якщо ви шанувальник нестандартних кольорів і вибрали фіолетові шпалери, до них можна підібрати пісочний, золотистий або світло-зелений кольори оббивки. Така комбінація підійде для вітальні і, як не дивно, не буде дратувати.

До інтер’єру де основний колір блакитний, пасуватимуть мякі меблі помаранчевого чи червого кольору. Таке поєднання буде виглядати досить гармонійно, але на деяких людей може впливати негативно.
Персикові стіни і темно-коричнева м’які меблі — відмінний вибір. Така комбінація сприяє заспокоєнню.

Сірий колір стін гарний тим, що створює свободу для експериментів. Він дозволяє вибрати блакитний, жовтий і навіть відтінки рожевого.
Гармонійне поєднання — бежеві стіни з: сіро-блакитним, коричневим, білим і темно-золотим.

Ми перерахували тільки найпоширеніші варіанти комбінування диванів зі шпалерами. Тепер поговоримо про те, чого робити не варто.

Типові помилки

•Динамічні малюнки на шпалерах, шторах і м’яких меблях «перенавантажують» обстановку та створюють відчуття мерехтіння в очах.
•Більше трьох кольорів в одній кімнаті — не найкраща ідея. Це руйнує цілісність інтер’єру і створює хаос.
•Не переносьте колір, який вам подобається в одязі на інтер’єр. Той самий тон сприймається зовсім інакше в залежності від розмірів поверхні.
•Підбирати меблі тон в тон зі шпалерами теж вкрай невдале рішення. Монотонне оточення буде тиснути на зір і пригнічувати.
•Не використовуйте червоний, білий, чорний як головний колір.

Читайте наші публікації, вибирайте найкращі меблі і нехай у вашому домі завжди буде красиво і затишно.

20154
1 Березня, 2018