Інтер’єри у стилі лофт. Особливості
У кошику порожньо!

Інтер’єри у стилі лофт. Особливості

Лофт – більше, ніж модне слово. Особливості інтер’єру і меблів
Усі ми бачили модні інтер’єри на фото в журналах та у фальмах. Вільний простір стильних квартир, прямі лаконічні лінії, поєднання дерева з металом – все це стиль лофт. Промислові та урбаністичні риси в інтер’єрах стали з’являтися давно і з часом популярність цього напрямку тільки зростає.


Лофт дизайн — це набагато більше, аніж мінімалістичні форми і лінії. Все складніше і цікавіше. Ми розповімо про стиль і дизайн квартир та інших приміщень в «міському» стилі. Є у цього стилю і своя цікава історія, про яку варто поговорити окремо.
З чого все почалося?
Стиль лофт в інтер’єрі зародився в США. Європейські країни теж не залишилися осторонь. У 1940-і рр. словом «loft» називали звичайнігорища в промислових кварталах величезного Нью-Йорка. У той час зростання цін на землю і нерухомість в центрі «вигнало» всі великі виробництва на вільні околиці. Тисячі приміщень залишилися без господарів. Залишені лофти облюбувала богема: художники з їх виставками, молоді музиканти і люди інших творчих професій швидко зробили такі приміщення модними. Квартири в стилі лофт швидко стали ознакою елітарності. Своєрідність, мінімалізм ліній і практичність стали основами цього напрямку в дизайні житла. У Європі історія стилю почалася точно так же, через кризу і переїзд промисловості за межі міст.
Що спільного у старих занедбаних фабрик і сучасних стильних квартир?
• Цегляні стіни без обробки.
• Високі стелі.
• Цементні підлоги.
• Відкриті труби і балки (або їх імітація).
Все це – риси, характерні і для промислових майданчиків, і для модного житла. Можливо, декор в стилі лофт здається мінімалістичним і досить бюджетним. Але на практиці навпаки: у найдорожчих квартирах зустріти риси «індустріальної» обстановки можна дуже часто.
Звичайне приміщення в стилі лофт. Загальні риси
Такі інтер’єри завжди схожі на склад, галерею або майстерню. Це нагадує про походження стилю. Але якщо залишити перше враження і подивитися уважніше, в такому житлі, або кафе в стилі лофт, ви знайдете своєрідний декор і, можливо, вам сподобається оригінальність власника. Класичний приклад лофту – абсолютно відкритий великий простір. У ньому має бути висока стеля і не повинно бути перегородок. Від сторонніх очей будуть ізольовані санвузол, спальна зона і підсобні кімнати. У деяких випадках ванну розташовують безпосередньо в зоні спальні. Поєднання непоєднуваного — фішка  стилю. Меблі з дерева і металу поєднуються тут зі старими стінами, вентиляційними лініями, і старовинними речами.
Є три течії в стилі:
богемна. Повністю збережені всі «фабричні» риси обстановки. Меблі та інші аксесуари декоровані максимально своєрідно. Гармонія нового та старого.

Нью-Йоркский лофт актора Джерарда Батлера

гламурний лофт. Його відрізняє незвичний підбір кольорів. Тут часто зустрічаються сіро-бузкова гама і сіро-коричневі кольори. У гламурних лофтах використовуються різноманітні люстри, бра, великі рослини в масивних бетонних горщиках на підлозі. Поширений елемент в таких приміщеннях: великі дзеркала в барокових рамах.

Пентхаус у центрі міста Сент-Луис

промисловий напрямок. Такі інтер’єрні рішення найпоширеніші. Дизайн кімнати у стилі лофт (індастріал) включає такі характерні деталі як конструкції з металу, дроту, дерева і меблі строгих геометричних форм. Головне в напрямку — функціональність.

Звичайно, величезні вільні площі дозволить собі не кожен. Але елементи стилю цілком реально використовувати у приміщенні будь-яких габаритів.
Меблі лофт. Тільки те, без чого не обійтися
У лофті всіх напрямків меблі використовуються мінімально. У квартирі, офісі, галереї або кафе повинно бути тільки найнеобхідніше. Залежно від задуму меблі можуть бути антикварними (або стилізованими під старовину) або ультрасучасними. Поєднання елементів старого і ультранового, характерне для меблювання, буде мати гарний вигляд у креативній обстановці loft. Акцентом просторої вітальні може стати шкіряний диван, або стіл на потужних металевих ногах. Головне, щоб меблі були функціональними, а дизайн стриманим. Дрібні елементи на зразок пуфів і журнальних столиків можуть бути на колесах. Основні матеріали для меблів в лофті:
• дерево;
• метал;
• вставки хрому і алюмінію;
• шкіра.
У лофті  меблі та техніку не ставлять впритул до стіни. Цей своєрідний «закон жанру» дозволяє створити відчуття порожнього простору.

Високі шафи замінюють вішалками. Інші варіанти розміщення одягу: господарські приміщення в будинку, різноманітні висувні тумби і шафи під сходами. Ліжко має бути низьким, виконаним в максимально світлих тонах. «Промислових ноток» додасть спальне місце з необробленного дерева, або з потужним металевим каркасом.

У кухні лофт теж прийнято комбінувати різні матеріали. Дерево може поєднуватись зі скляними кухонними фартухами. Часто кухня плавно переходить у вітальню. Роль розділювача між двома зонами виконує барна стійка або ніша.

Стиль лофт здався нам цікавим, і ми вирішили створити серію корпусних меблів Soho, дотримуючись усіх нюансів lofta.



Серія SoHo у стилі лофт від DLS-меблі
Слідкуйте за нашими публікаціями — попереду ще багато корисної та цікавої інформації.

5818
9 Січня, 2018